Job Information
Job Category: In-house Lawyer
Sub Category:
Job Type: No Practice (N/A)
Job Salary Range: € - - Not Yet Available Per Month
Job Shift: Shifts
Zipcode:
Posted: 29-05-2019
Requirements
Gender: Does Not Matter
Age: - Does Not Matter
Minimum Education: University
Degree Title:
Minimum Experience: 4 Year
Career Level: Experienced
Work Permit:
Required Travel:
Job Status
Job Status: Interviewing
No of Jobs: 0
Start Publishing: 28-05-2019
Stop Publishing: 28-06-2019
Share on Google+ Linkedid Twitter Share on facebook
Location
Bucharest, Romania
Description

Kanal D Romania este in cautare de un nou coleg pentru pozitia de Consilier Juridic.

Daca crezi ca te potrivesti cerintelor si esti dornic sa incepi o noua aventura profesionala, asteptam CV-ul tau la adresa de e-mail hr@kanald.ro

Te informam ca în conformitate cu prevederile Regulamentului General privind Protectia Datelor, aplicabil din 25 mai 2018, datele tale cu caracter personal furnizate prin intermediul acestei aplicatii vor fi prelucrate de catre companie doar îi scopul ocuparii acestei pozitii vacante şi stocate pe o perioadă de maxim 18 luni in vederea indeplinirii interesului legitim al companiei.
Prin aplicarea la acesta pozitie confirmati ca ati citit si ati inteles declaratia de confidentialitate de mai sus, precum si modul de prelucrare a datelor facuta  pentru functionarea acestui serviciu.

Benefits
Qualifications

Candidatul ideal:
•    Minimum 4 ani de experienta in domeniu;
•    Bune abilitati de comunicare atat in limba romana, cat si in limba engleza (scris si vorbit);
•    Persoana atenta la detalii, capabila sa lucreze în echipa;
•    Cunoasterea legislatiei audiovizuale.

Prefered Skills

Descrierea jobului:
•    Redactare si negociere diverse tipuri de contracte;
•    Recomandari in ceea ce priveste legislatia aplicabila continutului TV precum si online;
•    Redactare raspunsuri catre persoanele care solicita drept la replica/rectificare , depun diverse reclamatii sau catre autoritati si asistenta departamente implicate;
•    Inregistrare marci, formate, domenii;
•    Colaborare cu departamentele de Resurse Umane, Productie, Online;
•    Asistenta in relatia cu organismele de gestiune colectiva;
•    Redactare documente/asistenta in proceduri privind protectia datelor cu caracter personal.