Job Information
Job Category: Support Staff
Sub Category: Legal secretary
Job Type: No Practice (N/A)
Job Salary Range: € - Not Yet Available Per Month
Job Shift: Shifts
Zipcode:
Posted: 28-10-2020
Requirements
Gender: Does Not Matter
Age: - Does Not Matter
Minimum Education: College
Degree Title:
Minimum Experience:
Career Level: Experienced
Work Permit:
Required Travel:
Job Status
Job Status: Interviewing
No of Jobs: 1
Start Publishing: 28-10-2020
Stop Publishing: 30-11-2020
Share on Google+ Linkedid Twitter Share on facebook
Location
Bucharest, Romania
Description

POPESCU & ASOCIAȚII recrutează asistent ̸ ă | secretar ̸ ă recepție.

Benefits

Beneficii

•    șansa de a lucra cu o echipă tânără, dar experimentată;
•    un mediu de lucru colegial care încurajează inițiativele și comunicarea;
•    un birou plăcut, situat la doar 5 minute de mers pe jos de stația de metrou Piața Victoriei

Qualifications

Responsabilități

•    Întâmpină vizitatorii și îi îndrumă către sala de întâlniri;
•    Îndeplinește activități de protocol;
•    Primește, înregistrează și repartizează corespondența primită prin poștă;
•    Preia și redirecționează apelurile telefonice;
•    Asigură și răspunde de expedierea în bune condiții a tuturor plicurilor;
•    Îndosariază și arhivează documentele companiei;
•    Asigură păstrarea registrului unic de intrări/ieșiri al documentelor;
•    Copiază/redactează/tehnoredactează/scanează diferite documente;
•    Stabilește necesarul de consumabile pentru companie și gestionează aprovizionarea (papetărie, protocol, alte materiale consumabile);
•    Transmite periodic informări cu privire la stadiul dosarelor și informațiile obținute;
•    Caută periodic pe portalul instanțelor și alte site-uri de specialitate informații cu privire la dosare sau alte aspecte solicitate de colaboratorii și asociații societății;
•    Îndeplinește orice alte atribuții aferente postului.

Prefered Skills

Cerințe

•    studii medii sau superioare
•    capacitatea de a respecta cerințele și termenele de predare ale lucrărilor
•    capacitate de prioritizare și planificare a task-urilor, organizare și simț ridicat al responsabilității
•    capacitatea de a lucra atât individual, cât și în echipă;
•    cunoașterea la nivel avansat a programelor din pachetul MS Office;
•    cunoașterea la nivel avansat a limbii române și engleze;
•    experiența într-o societate de avocatură reprezintă un avantaj.